ElektrikCad Nedir: 

        Bu program  Elektrik İç Tesisat Plan ve Projelerini bilgisayarda hazırlamak için tasarlanmıştır. Elektrik İç Tesisat çiziminde, plan ve projelerinin hazırlanmasında vazgeçilemez kolaylıklar sağlar.  İçersinde çizim, cetvel, çeşitli şemalar ve hesaplamalar için pek çok araçlar barındırmaktadır. Bu araçlar yapılan işlemleri kolaylaştırır ve az zamanda tamamlanmasını sağlar.

        Bu programla vektörel çizimler de  yapmak da mümkündür. Çizgi(line), Çokluçizgi(Polyline), Paralel Çizgi(Multiline), Daire(Circle), Yay(Arc) vb çizimleri vektörel olarak çizebilen ve bunlar üzerinde taşıma(Move), döndürme(Rotate) uzatma(Extend), kırpma(Trim) vb işlemler yapabilen Cad (Bilgisayar destekli tasarım)  yeteneklerine sahip bir programdır. 

        2007 ve öncesi sürümlere ait Dwg ve dxf dosyalarını açabilir ve üzerinde işlem yapabilirsiniz. Pan, zoom gibi Cad ortamının bütün alışılagelmiş komutlarını kullanabilirsiniz. Blok oluşturma ve çağırma gibi komutlar yanında katman(Layer), çizgitipi gibi vazgeçilmez özellikler de programda çalışır durumdadır.